Авдејевски правац
Ситуација западно од Авдејевке остаје непромењена — ОСУ настављају да изводе противударе у насељеном пункту Бердичи ослањајући се како на Семјоновку као главно чвориште на овом правцу, тако и на систем утврђења северније у рејону Очеретиног кроз који се резерве уводе у зону борбених дејстава.
Непријатељ такође задржава присуство у џеповима између Тоњенког и Орловке, односно између Орловке и нп Бердичи — на овом простору изграђен је систем ровова оркужених минским пољима што офанзиву руских јединица чини изузетно изазовном. Стога, фокус армије РФ остаје на употреби артиљерије и авијације у циљу ликвидације ових упоришта непријатеља.
Артјомовски правац
Ситуација у Ивановском у великој мери остаје непозната, мада постоје назнаке да је дошло до стабилизације фронта при чему руске снаге контролишу око две трећине насељеног пункта, а непријатељ остаје присутан на југозападу.
Борбена дејства интензивирала су се северније у рејону Богдановке где су руске снаге оствариле одређене тактичке успехе, након чега су ОСУ извеле серију противудара — тачна линија фронта и исход ових борби, међутим, остају непознати.
Током јучерашњег дана такође су се појавиле информације о евакуацији званичника локалне администрације, полицајаца и одношењу докумената из Дружковке што указује на то да ОСУ очекују даље успехе армије РФ на овом правцу.
Ваздушни удари
Као и у претходним данима, армија РФ извела је више удара на циљеве у дубокој позадини непријатеља са фокусом на Одеску област — међу потврђеним погоцима нашла су се складишта наоружања, али и обавештајни центар Овидопољ-2 који је према неким изворима добијао податке са НАТО сателита у реалном времену, представљајући тако кључни елемент операција ОСУ усмерених на наношење удара по Криму и Црноморској флоти.
С друге стране, ОСУ су интензивирале ударе по ”старим” руским територијама, укључујући ту Белгородску и Курску област са фокусом на цивилне циљеве, а у ноћи између петка и суботе на мети непријатељских удара нашао се и Таганрог у Ростовској области.