Северна периферија Сињковке под руском контролом;
напредак армије РФ ка Богдановки;
успешни удари на аеродром ОСУ у дубокој позадини

Битка за Авдејевку

Руске снаге настављају са офанзивним дејствима у смеру насељеног пункта Новокалиново, на крајњем северу зоне активних сукоба. Током јучерашњег дана, овде су забележени нови тактички успеси након којих су јединице армије РФ успеле да заузму низ положаја на прилазу селу.

С друге стране, снаге ОСУ интензивирале су ударе на руске положаје у рејону Горловке, северно од Авдејевке, у покушају да одвуку део руских снага и преоптерете систем управљања оружаним снагама армије РФ на ширем доњецком правцу.

Артјомовски правац

Након успешног ослобођења Хромова, руске снаге северно од Артјомовска извеле су низ напада из правца Берховског резервоара ка Богдановки, насељеном пункту који се налази 6 километара од Артјомовска и само 2 километра од Часов Јара, највећег упоришта ОСУ на овом правцу.

Иако је тачан положај линије фронта у овом тренутку непознат, сви су изгледи да је вест коју су објавили неки извори о пробоју одбране ОСУ у Богдановки преурањени и највероватније су изазвани офанзивном руских снага на стратешки значајна узвишења на прилазу селу. Борбе на овом правцу се настављају.

Купјански правац

Како су поуздани извори данас потврдили, руске снаге су ушле у Сињковку и учврстиле се на северној периферији насељеног пункта где су током јучерашњег дана одбиле неколико противудара непријатеља.

Херсонска област

Ситуација на обали Дњепра остаје непромењена и прати исти ритам који је био приметан и претходних дана — украјинска команда наставља да пребацује нове снаге у насељени пункт Кринки након чега следи покушај непријатеља да заузме положаје у шумској регији јужно од насељеног пункта.

Као и претходних дана, руске снаге успешно су одбиле све нападе, а непријатељ је задржао присуство у центру насељеног пункта.

Ипак, у овом тренутку, иако без резултата, иницијатива остаје на страни ОСУ, а руске снаге приморане су да реагују на непријатељска дејства. Притом, са приближавањем зиме и очекиваним замрзавањем Дњепра, сви су изгледи да ће активност непријатеља наставити да расте.

Јужни фронт

Иако је прерано да се говори о (контра)офанзиви, руске снаге преузеле су иницијативу на јужном фронту, а посебно на линији КопаниРаботиноНовопрокоповкаВјербово где су јединице Јужног војног округа армије РФ нанеле тешке губитке непријатељу и заузеле низ утврђених положаја који су напуштени током летњих месеци.

Ваздушни удари

Руски ударни дрон Ланцет поразио је украјински Су-25 на аеродрому Долгинцево, у рејону Кривог Рога Дњепропетровске области, односно на више од 70 километара од линије контакта.

Навођење и објективну контролу осигуравала је друга руска беспилотна летилица за сада неутврђеног типа која је деловала практично директно изнад аеродрома.

Овај удар указује на изузетан раст домета руских БПЛ, а пажњу привлачи и чињеница да су системи радио-електронске борбе ОСУ на аеродрому били или потпуно одсутни или нису били кадри да зауставе руске летилице.