Авдејевски правац
Жестоке борбе настављају да се воде западно од Авдејевке где руске снаге покушавају да изравнају линију фронта и очисте џепове непријатељског отпора, а ОСУ спроводе противударе са циљем повратка контроле над раније изгубљеним територијама.
Можда главни циљ армије РФ у овом тренутку јесте потискивање непријатеља из Семјоновке будући да овај насељени пункт представља базу из које се спроводе противудари на Бердичи и Орловку. Са тим циљем, руска артиљерија и авијација изводе велики број удара по позицијама ОСУ.
Крајем дана, непријатељ је потиснуо руске снаге са запада Тоњенког, учвршћујући се на периферији насељеног пункта. Упркос томе, сви су изгледи да су противудари под Авдејевком усмерени на куповину времена — инжењерске јединице ОСУ током дана минирале су мостове на реци Дурнаја што указује на постојање плана о повлачењу на трећу линију одбране.
Артјомовски правац
Док тачна линија фронта западно од Артјомовска на више тачака мери остаје нејасна, више извора је пренело информацију о напретку руских снага између Хромова и Богдановке, као и о успешном одбијању два противудара ОСУ у самој Богдановки и јужније у Кљешејевки.
Као и претходних дана, најжешће борбе воде се у Ивановском где природа градских борби и динамични развој ситуације онемогућавају утврђивање тачне линије фронта. Упркос томе, познато је да армија РФ задржава уверену контролу над источним делом насељеног пункта док авијација наноси ударе по појачањима које украјинска команда покушава да уведе у град.
У вези са тим, Часов Јар нашао се на мети жестоког бомбардовања, а главна мета руских навођених бомби биле су касарне и места концентрације непријатељских снага.
Доњецки правац
Жестоке борбе настављају се и у Красногоровки где су објављени снимци са средстава објективне контроле омогућили утврђивање напретка руских снага — најмање једна улица, као и простор на југоисточном прилазу граду прешли су под руску контролу.
У циљу заустављања руске офанзиве, непријатељ је пребацио свеже резерве у Красногоровку, а међу њима се налазе и припадници 3. јуришне бригаде, односно, бившег Азова који су, очигледно, након ослобођења Авдејевке пребачени јужније.
Тактички успеси руских снага забележени су и у Георгијевки где је око десетак објеката прешло под руску контролу.
Ореховски правац
Линија фронта под Ореховом се у некој мери стабилизовала — ОСУ врше извиђање изгубљених положаја у рејону Работиног уз помоћ беспилотних летилица, док се руске снаге фокусирају на онемогућавање рада инжењерских јединица непријатеља уз помоћ непрестаних артиљеријских удара.
У рејону Вјербовог, снаге руских ВДВ оствариле су тактичке успехе, ликвидирајући непријатеља на неколико положаја и проширујући своју зону контроле.
Напади на Санкт-Петербург
У ноћи између петка и суботе, ОСУ су извршиле напад на Санкт-Петербург са два ударна дрона од којих је један погодио стамбену граду, а други је пао на ненасељен простор изван градске линије.
Напад је поновљен у поподневним часовима, а непознат број непријатељских летилица оборила је руска ПВО изнад вода Финског залива.