После ослобођења Маринке армија РФ у офанзиви ка Угљедару;
Успешан противудар руских снага на јужном фронту;
Круни се одбрана ОСУ под Артјомовском

Битка за Авдејевку

Интензитет борбених дејстава урбаном делу Авдејевке у који су се руске снаге пробиле из индустријске зоне на југу града током јучерашњег дана значајно је опао услед изузетно лоших временских услова.

Обилне падавине, јаки налети ветра, као и густа јутарња магла практично онемогућавају употребу беспилотних летилица за извиђање и драстично ограничавају видик.

Битка за Маринку

До овог тренутка, практично цела урбана територија Маринке, или бар оно што је остало од ње након више од годину дана жестоких борби, налази се под увереном контролом руских снага.

Након ослобођења града, руска команда је донела одлуку да, супротно очекивањима аналитичара, покрене офанзивна дејства не ка западу, већ ка југу, у смеру насељеног пункта Победа, на око 4 километра од Маринке.

Руске снаге на овом правцу забележиле су напредак од око 2 километра на ширини фронта од 5 километара, а њима се придружују и снаге базиране јужно од Доњецка, које су започеле офанзивна дејства на Новомихајловку.

У случају уласка у оба ова насељена пункта, армија РФ имаће отворен пролаз ка Константиновки чије заузимање ће означити одсецање гарнизона ОСУ у Угљедару са севера.

Артјомовски правац

Жестоке борбе настављају се под Артјомовском — руске снаге врше офанзивна дејства дуж периферија Богдановке, остварујући ту одређене тактичке успехе.

Извори са терена потврђују проширење зоне контроле око Кљешејевке, као и почетак борби за трасу Григоровка – Богдановка.

Непријатељ се на овом правцу суочава са озбиљним мањком живе силе услед чега је приморан да одступа и препушта територије руским снагама.

Јужни фронт

Успех армије РФ јуче је забележен и на јужном фронту где су руске снаге пробиле одбрану ОСУ у рејону насељеног пункта Работино, померајући линију фронта на дужини од 2 километра за око километар ка северу.

С друге стране, јединице ОСУ извеле су неочекиван удар на руске положаје у рејону Вјербовог, али су биле одбачене снагама ВДВ које су деловале уз подршку авијације.

Ваздушни удари

Током вечери и ноћи, руски ударни дронови Герањ су у више великих група извели низ удара на различите циљеве у Николајевској и Одеској области, а напад је трајао дуже од пет сати.

Са изузетком Снегирјовке у Николајевској области, главни циљ удара била је лучка инфраструктура, а неки извори су пренели информацију и о експлозијама у рејону одеског аеродрома.